DÜZ BİR KARIN İÇİN ETKİLİ İPUÇLARI


Diyet, Meyve, Sağlık, Güç Kaynağı

ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA HEPİMİZİN HEDEFİ VE HAYALİ DÜMDÜZ BİR KARIN VE FİT BİR VÜCUDA SAHİP OLABİLMEK, BESLENMENİZDE YAPACAĞINIZ KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER İLE ÖZLEDİĞİNİZ ESKİ HALİNİZE VE DAHA DA ÖNEMLİSİ DAHA SAĞLIKLI BİR VÜCUDA ULAŞABİLİRSİNİZ.
 BUNU İÇİN ;
1 .ÖZELLİKLE  GÜNLÜK BESLENMENİZDE DAHA  ÇOK LİF TÜKETMEYE ÇALIŞIN , ARAŞTIRMALAR  GÜNDE 25 G VE ÜZERİNDE POSA TÜKETİMİ OLAN BİREYLERDE KARIN ÇEVRESİ YAĞLANMANIN DAHA AZ SEVİYEDE OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. 
2. RAFİNE KARBONHİDRATLARDAN KAÇININ , BEYAZ UN , ŞEKER VE ŞEKERLİ TÜM BESİNLERDEKİ KARBONHİDRAT İHTİYAÇ DIŞI KULLANILDIĞINDA VÜCUTTA YAĞA DÖNÜŞEREK METABOLİZE OLUYOR VE BEL ÇEVRESİ KALINLAŞMASININ DA EN BÜYÜK NEDENLERİNDEN BİRİ. 
3.GÜNLÜK SU TÜKETİMİNİZİ ARTTIRIN , SİNDİRİM SİSTEMİNİN DÜZENLİ ÇALIŞMASI VE ŞİŞKİNLİĞİN GİDERİLMESİ İÇİN SU ÖNEMLİ BİR YARDIMCI.
4.TUZA DİKKAT. GÜNLÜK TUZ İHTİYACIMIZ YAKLAŞIK 5-6 G , BU DA 1 ÇAY KAŞIĞI TUZ DEMEK , BU MİKTARI ZATEN GIDALAR İLE FAZLASIYLA KARŞILAYABİLİYORUZ , O YÜZDEN İLAVE TUZDAN KAÇINMALISINIZ. 
5.ÖĞÜN ATLAMAK  VE AKŞAM YEMEĞİ KAÇAMAKLARI DA ÖZELLİKLE GEÇ SAATLERE UZADI İSE KARIN BÖLGESİ YAĞ ORANI ARTIŞINI TETİKLİYOR 
6.C VİTAMİNİNDEN ZENGİN  BESLENMEK , BETA KAROTEN , ANTİOKSİDAN İÇEREN LİFLİ YİYECEKLER UZUN SÜRE TOK HİSSETMENİZİ SAĞLAYACAK VE BEL ÇEVRESİ YAĞ DEPOLANMASI OLASILIĞINI AZALTACAKTIR. 
7.KAN  SELENYUM ORANI, BEL ÇEVRESİ KALINLIĞINIZI ETKİLEYEBİLİR.SELENYUM PEK ÇOK BESİNDE DOĞAL OLARAK BULUNUYOR, GÜNDE ORTALAMA 55 MCG ALINMALI, ÖZELLİKLE , BALIK, SAKATATLAR, TAHILLAR, BROKOLİ, LAHANA, KEREVİZ, SALATALIK,SOĞAN,SARIMSAK,TURP, MANTAR, YUMURTA KAYNAK OLARAK GÖSTERİLEBİLİR. 
8. KALSİYUM SEVİYESİNİN YETERLİLİĞİ DE İNCE BİR BEL HEDEFİNDE ÖNEMLİ.
9.YEŞİL ÇAY , EĞER HİPERTANSİYON YA DA KRONİK HASTALIĞINIZ YOKSA , GÜNLÜK 2 FİNCAN TÜKETİLMELİDİR. 
10.TEKLİ DOYMAMIŞ YAĞ ASİTLERİ İNSÜLİN METABOLİZMASI ÜZERİNDE ÇOK ETKİLİDİR. ZEYTİNYAĞI , BADEM YAĞI, ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI , TÜKETMEK , FINDIK , FISTIK, CEVİZ, AVOKADO, ZEYTİN VE KETEN TOHUMUNA GÜNLÜK TÜKETİMLERİMİZ ARASINDA YER VERMEK  TEKLİ DOYMAMIŞ YAĞ ASİTİ ALIMIMIZI ARTTIRACAKTIR. 

SON OLARAK , ASIL HEDEFİMİZ DAİMA SAĞLIKLI BESİN TERCİHLERİ YAPMAK OLMALI , SAĞLIKLI BESLENEN KİŞİLERİN KİLO PROBLEMİ OLMAZ. 

0yorum