AKTİF YAŞAM İÇİN FİZİKSEL AKTİVİTE VE EGZERSİZ ÖNERİLERİ

 

Jimnastikçi Sopa Adam, Adam, Sopa, Jimnastik

PEK  ÇOK KİŞİ SAĞLIKLI VÜCUT AĞIRLIĞINA ULAŞMAK VE BUNU SÜRDÜRMEK , KRONİK HASTALIKLARDAN KORUNMAK, KENDİLERİNİ DAHA İYİ HİSSETMEK VE UYKU KALİTELERİNİ ARTIRMAK İÇİN  " SİHİRLİ FORMÜL"  ARAYIŞI İÇİNDEDİR. BU SİHİRLİ FORMÜLÜN, DÜZENLİ EGZERSİZ VE FİZİKSEL AKTİVİTE OLDUĞUNUN İSE PEK ÇOĞUMUZ  FARKINDA DEĞİLİZ. 

HER GÜN 1440 DAKİKADAN İBARET , HER GÜN BUNUN EN AZ 30 DAKİKASINI FİZİKSEL AKTİVİTEYE   AYIRARAK  SAĞLIĞINIZ İÇİN MÜKEMMEL BİR ADIM ATMAK ELİNİZDE. 

ASANSÖR YERİNE MERDİVEN KULLANMAK , AKTİF BİR YAŞAM İÇİN EV VE BAHÇE İŞLERİ YAPMAK , İŞE GİDERKEN ARAÇTAN BİR DURAK ÖNCE İNEREK YOLUN BİR KISMINI YÜRÜMEK  GİBİ GÜNLÜK YAŞANTIMIZ AKTİF OLMAK İÇİN PEK ÇOK FIRSATLAR İLE DOLUDUR, AKTİF BİR YAŞAM SÜRDÜRMEK İÇİN BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN, BU FIRSATLARI FARK EDEREK HAREKETE GEÇMEKTİR. 

UNUTMAYIN FİZİKSEL AKTİVİTE  DÜZENLİ UYGULANDIĞI SÜRECE FAYDA SAĞLAR , KENDİNİZE UYGUN , SEVDİĞİNİZ , SİZİ EĞLENDİREN, SAĞLIĞINIZI OLUMSUZ ETKİLEMEYECEK  FİZİKSEL AKTİVİTELERİ SEÇEREK , DÜZENLİ UYGULAMA ŞANSINIZI ARTIRABİLİRSİNİZ. 

YENİ VE FARKLI AKTİVİTELERİ KEŞFEDİP, PROGRAMLAYARAK FİZİKSEL AKTİVİTE DÜZEYİNİZİ ARTTIRABİLİR VE KORUYABİLİRSİNİZ.  

BU GÜN  YEPYENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIN .İŞE, İLK OLARAK   GÜNLÜK ADIM SAYINIZI ARTIRMAK İLE BAŞLAYIN . BİR KAÇ HAFTA İÇERİSİNDE BEDENİNİZDE GÖZLE GÖRÜLÜR BİÇİMDE OLUMLU FARKLAR HİSSETMEYE BAŞLAYACAKSINIZ. ELBETTE Kİ BUNUN YANI SIRA GÜNLÜK GIDA TÜKETİMLERİNİZDE DE DİKKATLİ OLMAK OLDUKÇA ÖNEMLİ, SPOR VE DİYETİN BİR BÜTÜN OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYIN, DİYETİSYENİNİZİN SİZE ÖZEL HAZIRLAYACAĞI SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMLARI İLE FİZİKSEL AKTİVİTENİN ETKİSİ MAKSİMUM HALE GELECEKTİR. 

0yorum