YARIM KALAN DİYETLERE SON !


Açlık, Aç, Yeme, Kurabiye, Bisküvi, Cracker, Insanlar

 DİYET YAPAN BİREYLERİN EN BÜYÜK SINAVIDIR , MOTİVASYON KAYBI, ÖZELLİKLE  DİYET İLE GEÇEN BİR KAÇ AYDAN SONRA HEVES KAÇAR , GAYRET AZALIR , PEKİ DİYETİ NASIL DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ZEVKLİ HALE GETİREBİLİRİZ , İŞTE SİZE ZAYIFLAMA PROGRAMLARINIZI BAŞARI İLE SÜRDÜRMENİZİ VE TAMAMLAMANIZI SAĞLAYACAK PRATİK İPUÇLARI,

1. EN SEVDİĞİNİZ YİYECEKLERİN YASAKLANDIĞI DÜŞÜNMEYİ BIRAKIN!

DAHA ÖNCE DENEMEDİĞİNİZ FARKLI TATLARI VE YENİ YEMEK TARİFLERİNİ KEŞFEDEREK , SAĞLIKLI VE BESLEYİCİ , SEVEBİLECEĞİNİZ ALTERNATİFLER OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. DİYET YAPMAK DAMAK TADINIZDAN VAZGEÇMEK DEMEK DEĞİLDİR. MÜHİM OLAN SEVDİĞİNİZ YİYECEKLERİ YİNE SEVEBİLECEĞİNİZ DAHA SAĞLIKLI ALTERNATİFLER İLE DEĞİŞTİREBİLMEKTİR. 

2. KAHVALTININ KEYFİNİ ÇIKARTIN

GÜNÜN EN ÖZEL VE EN GÜZEL ÖĞÜNÜ AYNI ZAMANDA METABOLİZMAMIZIN DA DAHA DÜZENLİ VE SAĞLIKLI ÇALIŞMASINI SAĞLAYACAK OLAN KAHVALTIYI ASLA ES GEÇMEYİN VE HAFİFE ALMAYIN , YUMURTA İLE YAPILACAK PRATİK BİR KAHVALTI TÜM GÜN İŞTAHI DENGELEMEYE YARDIMCI OLACAK , FAKAT PİŞİRME METODU VE PORSİYONA ÇOK DİKKAT EDİN. KAHVALTIYI KESİNLİKLE ES GEÇMEYİN.

3.SOFRANIZI  GÖKKUŞAĞI RENKLERİNE BOYAYIN

BESLENMENİZDE DAİMA AYNI SEBZELERE YER VERİRSENİZ PEK ÇOK BESİN ELEMENTİNDEN VE NEFİS TATLARDAN MAHRUM KALIRSINIZ. MARKETLER VE PAZARLARDAKİ SEBZELERİ MEVSİMİNE GÖRE GÖZDEN  GEÇİRİP DAHA ÖNCE Hİ. DENEMEDİĞİNİZ YA DA UNUTTUĞUNUZ SEBZELER İLE HER HAFTA  FARKLI BİR YEMEK YAPMAYI DENEYİN. 

4.FARKLI LEZZETLERİ BİR ARAYA GETİRİN VE İŞTAHINIZI BASKILAYIN! 

LEZZETLİ , DÜŞÜK KALORİLİ İÇECEKLER HAZIRLAYARAK İŞE BAŞLAYABİLİRSİNİZ. MEYVELERİ SÜTLE, YOĞURTLA KARIŞTIRIN VEYA BİR BARDAK SÜTÜN İÇİNE BİR TATLI KAŞIĞI KAHVE , BİRAZ TARÇIN VE BUZ İLAVE EDİN, HEM KALSİYUM ALACAK HEM DE SUÇLULUK DUYGUSU YAŞAMADAN SERİNLETİCİ VE SAĞLIKLI BİR İÇECEK TÜKETMİŞ OLACAKSINIZ. 

5. ARA ÖĞÜNLERİ ÖNEMSEYİN

BESLENME  PROGRAMINIZ İÇİNDE ARA ÖĞÜNLERE YER VERİP DOĞRU SEÇİMLER YAPARSANIZ ÇOK DAHA KOLAY VE KALICI AĞIRLIK KAYBI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. AZ AZ SIK SIK BESLENMEK İŞTAH KONTROLÜ VE MOTİVASYON AÇISINDAN ÇOK KIYMETLİDİR.  

6.ASLA "ASLA" DEMEYİN!

TATLILAR  TÜM DİYETLERDE İLK YASAKLANANLARDIR, BU ONLARI GÖZÜMÜZDE DAHA ÇEKİCİ VE DAYANILMAZ HALE GETİREBİLİR, BU DURUMU ENGELLEMEK İÇİN BESLENMENİZDE KONTROLLÜ BİÇİMDE DONDURMA , MEYVELER , MEYVE VE TARÇIN EKLENMİŞ YOĞURT KARIŞIMI GİBİ TAKVİYELER İLE ŞEKER İSTEĞİNİZİ KOLAYCA BASTIRABİLİRSİNİZ. 

UNUTMAYIN, DİYETİNİZİ BAŞARI İLE TAMAMLAMAK İLE ALACAĞIMIZ KEYİF EN TATLI SONUÇ OLACAKTIR. VAZGEÇMEYİN , PES ETMEYİN SADECE HEDEFE ODAKLANIN , BAŞARI SİZE  EN GÜZEL TATLIDAN DAHİ GÜZEL GELECEK. 


0yorum