TATLI KRİZLERİ İLE BAŞA ÇIKMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK 7 YOL


Bant, Diyet, Notlar, Kalem, Yağ, Kilo Kaybı, Sağlıklı

DİYET YAPIYORSUNUZ VE AKLINIZDA SÜREKLİ TATLILAR VE ÇİKOLATA VAR , PEKİ NE YAPMALI VE BU İSTEKLERİ ORTADAN KALDIRMALI? KENDİNİZİ SUÇLU HİSSETMEYİN FAKAT YOLUNDA GİDEN DİYET PLANINIZI  BİR ANLIK TATLI KAÇAMAĞI İÇİN DE FEDA ETMEYİN , UNUTMAYIN ZAAFLARINIZ İRADESİZ OLDUĞUNUZU GÖSTERMEZ,   ŞEKERLİ BESİN İHTİYACI STRES , UYKUSUZLUK , YORGUNLUK GİBİ PEK ÇOK DURUM SONUCU ORTAYA ÇIKABİLİR. BUNUNLA BAŞA ÇIKABİLMEK İÇİN:
1)KARBONHİDRAT VE PROTEİN İÇEREN BESİNLERİ AZ MİKTARLARDA VE TÜM GÜN TÜKETİN, BÖYLECE SEROTONİN HORMONUNU DENGELEYEBİLİRSİNİZ VE  ASLA KAHVALTIYI ATLAMAYIN  GÜN İÇİNDE ENERJİ ALIM DENGESİ ANCAK  SAĞLIKLI BİR  KAHVALTI İLE MÜMKÜNDÜR. 
2)GÜN İÇİNDE YAĞLI ÖĞÜNLER VE ATIŞTIRMALIKLARDAN UZAK DURUN .
3) SAKİN OLUN VE DİYETİNİZDE ANİ DEĞİŞİKLİKLER YAPMAYIN. 
4)İSTEKLERİNİZİ PLANLAYIN , KAÇAMAKLARINIZ BİLE KONTROLLÜ OLSUN , KÜÇÜK BİR KAÇAMAĞIN DİYET SEYRİNİZİ OLUMSUZ ETKİLEMESİNE MÜSAADE ETMEYİN. 
5)ŞEKER , KAFEİN VE BEYAZ UN TÜKETİMİNİZİ MÜMKÜN OLDUĞUNCA AZALTIN , YOĞUN  BEYAZ UN VE SAF ŞEKER TÜKETİMİ ,  KAN ŞEKERİNİZDE ANİ DALGALANMALARA SEBEP OLACAĞINDAN , TATLI KRİZLERİNİZİN DAHADA  ŞİDDETLENMESİNE NEDEN OLABİLİR. 
6)ATIŞTIRMA İSTEĞİ GENEL BİR ALIŞKANLIĞINIZ İSE BESLEYİCİ AMA DÜŞÜK KALORİLİ YİYECEKLER VE SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLARA YÖNELEBİLİRSİNİZ. AMA UNUTMAYIN SU VE ÇİĞ SEBZELER DIŞINDA TÜM GIDALARIN BİR ENERJİ GETİRİSİ OLACAKTIR BU YÜZDEN TÜKETİMLERİNİZDE DİKKAT EDİN , HARCAYAMAYACAĞINIZ ENERJİYİ VÜCUDUNUZA ALMAYIN. 
7)EGZERSİZ! AKTİF YAŞAYAN BİREYLER YEMEK YEMEYİ DAHA AZ DÜŞÜNÜRLER VE BÖYLECE KİLO DENGESİNİ DAHA RAHAT KURARLAR. EGZERSİZ YAPMAK BEYNİN ENDORFİN HORMONU SALGILAMASINI SAĞLAR, BU DURUM STRES İLE BAŞA ÇIKMADA DA OLUMLU ETKİ SAĞLAR . 
UNUTMAYIN HİÇ BİR TATLI YA DA ŞEKERLİ BESİN, TERAZİDE GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ GÜZEL RAKAMLAR KADAR HAZ VEREMEZ. SADECE ODAKLANIN , EMİN OLUN BAŞARACAKSINIZ. 

0yorum