İŞTAH YÖNETİMİNİZİ KOLAYLAŞTIRARAK TOK TUTAN SAĞLIKLI BESİNLER


DİYETLERİN BELKİ  EN ZORLAYACI KISMI , DİNMEYEN AÇLIK HİSSİ İLE BAŞA ÇIKABİLMEK, KAZINAN MİDEYE SÖZ GEÇİREBİLMEK HER ZAMAN ÇOK KOLAY DEĞİL AMA BAZI GIDALAR VAR Kİ TOKLUK HİSSİMİZİ ARTIRARAK SÜRECİ DAHA KOLAY ATLATMAMIZI SAĞLAYABİLİR. 

1. YUMURTA 

ANNE SÜTÜNDEN SONRA EN ÖNEMLİ PROTEİN OLAN YUMURTANIN TOKLUK HİSSİNİ UZATTIĞINA DAİR BİLİMSEL VERİLER VAR. SABAH KAHVALTINIZA 1 ADET HAŞLAMA YUMURTA EKLEYEREK TOKLUK SÜRENİZİ BİRKAÇ SAAT UZATABİLİRSİNİZ. 

2. YEŞİL ÇAY 

GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN ETKİSİ İLE BEDENİMİZİ TOKSİNLERDEN ARINDIRMASININ YANI SIRA METABOLİZMA ÜZERİNDE DE OLUMLU ETKİLERİ OLDUĞU BİLİNİYOR. 

3.BADEM 

YAĞLI TOHUMLARDAN BADEM BİRÇOK VİTAMİN, MİNERAL VE POSADAN ZENGİNDİR.TOK TUTMASININ YANI SIRA KALP DAMAR SAĞLIĞINI KORUYUCU ETKİSİ BULUNMAKTA YAPILAN PEK ÇOK ÇALIŞMAYA İSTİNADEN TARÇIN BENZERİ KAN ŞEKERİNİ REGÜLE ETMEYE YARDIMCI ETKİSİ BULUNMAKTADIR. YAĞ ORANI YÜKSEK BESİN GRUBUNA DAHİL OLDUĞU İÇİN DİKKATLİ TÜKETİLMESİ GEREKİR. 

4.TARÇIN

KAN ŞEKERİNİ DÜZENLEYEREK İŞTAHI AZALTIR.ÜZERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCUNDA TARÇININ ÖZELLİKLE DİYABETLİ BİREYLERDE KAN ŞEKERİNİ DENGELEYİCİ BİR  ETKİSİ OLDUĞU KEŞFEDİLMİŞTİR. GÜNLÜK 1 ÇAY KAŞIĞI TARÇINI BESİNLERİNİZE EKLEYEREK OLUMLU ETKİSİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ. 

5.SİRKE 

SALATALARA EKLEYECEĞİNİZ ELMA YA DA ÜZÜM SİRKESİ TOKLUK SÜRESİNİ ARTIRMAYA YARDIMCIDIR. SİRKENİN İÇİNDE BULUNAN ASETİK ASİT SİNDİRİM HIZINI YAVAŞLATMAKTA BÖYLECE KAN ŞEKERİNİ DAHA DENGELİ YÜKSELTMEKTESİR. 

6.ZEYTİNYAĞI

GÜNLÜK YAĞ GEREKSİNİMİNİN BİR KISMI TEKLİ DOYMAMIŞ YAĞ ASİTLERİNDEN KARŞILANDIĞINDA, YANİ ZEYTİNYAĞI TÜKETİMİ YETERLİ OLDUĞUNDA, METABOLİZMANIN DESTEKLENDİĞİ VE KİLO VERMENİN KOLAYLAŞTIĞI GÖSTERİLMİŞTİR. 

7.YOĞURT

İÇERİĞİNDE YER ALAN PROTEİNLER İŞTAHI BASKILAMAKTA YARDIMCIDIR. BUNUN DIŞINDA YÜKSEK KALSİYUM İÇERİĞİ DE ZAYIFLAMAYA YARDIMCIDIR. YETERSİZ KALSİYUM TÜKETİMİ KİLO KAYBINI ENGELLEYEREK ZAYIFLAMA SÜRECİNİ ZORLAŞTIRABİLİR. 

BESLENME  DENGENİZİ NE KADAR İYİ KURARSANIZ , İŞTAH KONTROLÜNÜZÜ SAĞLAMANIZ BİR O KADAR KOLAY OLACAKTIR. 

0yorum