HEM TOK KALALIM HEM ZAYIF OLALIM

 SİHİRLİ BİR CÜMLE , PEKİ BU MÜMKÜN MÜ? GELİN BİRLİKTE BAKALIM, İSTEDİĞİM
TAM DA BU DİYORSANIZ  SİZE HOŞUNUZA GİDECEK ÖNERİLER SUNACAĞIM. 

DİYET YAPMANIZ GEREKİYOR  FAKAT İŞTAHINIZA ENGEL OLAMIYORSANIZ  SÖYLEDİKLERİME DİKKAT EDİN VE TEKRAR DİYETİNİZE ODAKLANIN  İNANIN BU SEFER HER ŞEY DAHA KOLAY OLACAK. 

MADDE 1

BESLENMENİZDE LİF ORANINI ARTIRIN, PEKİ BU NE DEMEK? ÖRNEĞİN BEYAZ EKMEK YERİNE ÇAVDAR VEYA TAM BUĞDAY SEÇEREK BASİT AMA ETKİLİ BİR ADIM ATMIŞ OLACAKSINIZ, İKİ ÜRÜN ARASINDA KALORİ AÇISINDAN BÜYÜK FARK YOK FAKAT TAM BUĞDAY  İÇERİSİNDE DAHA FAZLA LİF VAR VE BU SİZİ DAHA UZUN SÜRE DOYGUN TUTACAK. 

MADDE 2 

SOFRAMIZDA BAŞROL SALATANIN ! 

ÖĞÜNDE NE YİYORSANIZ YİYİN YANINA MUTLAKA BİR TABAK SALATA EKLEYİN. MEVSİME UYGUN HER ÇEŞİT ÇİĞ SEBZEYE SOFRANIZDA MUTLAKA YER VERİN , İLAVE LİF TÜKETMEK DAHA UZUN SÜRE VE KALİTELİ BİR TOKLUK OLUŞTURACAK. 

MADDE 3 

HER GÜN YOĞURT! 

YOĞURT HEM PROTEİN HEM DE VİTAMİN MİNERAL ÖRÜNTÜSÜ BAKIMINDAN OLDUKÇA SAĞLIKLI BİR KAYNAK, GÜNLÜK MUTLAKA 2 -3 PORSİYON SÜT , YOĞURT YA DA AYRAN TÜKETMEYİ UNUTMAYIN , ARA ÖĞÜNDE SADECE BİSKÜVİ VE KRAKER ATIŞTIRIRSANIZ DAHA HIZLI ACIKIRSINIZ , BU ÖĞÜNE EKLENECEK 1 SU BARDAĞI AYRAN  TOKLUK SÜRECİNİZİ EN AZ BİR KAÇ SAAT UZATACAKTIR. GECE 1 BARDAK SÜT TÜKETMEK ZAYIFLAMANIZI HIZLANDIRACAK VE SİZİ TOK TUTACAK.

MADDE 4 

ETSİZ DİYET OLMAZ! 

SADECE SEBZE MEYVEDEN OLUŞAN BİR BESLNEME BİÇİMİ TOK KALMANIZA TEK BAŞINA YARDIMCI OLAMAZ , ÖĞÜNLERE MUTLAKA PROTEİN DE EKLEMEK GEREKİR, DİYETİN TOPLAM KALORİSİNİN EN AZ % 20 Sİ PROTEİNDEN KARŞILANMALIDIR. 

MADDE 5 

MUTFAKTA YULAFINIZ VAR MI?

YULAF YÜKSEK ORANDA LİF İÇERİR, TOK TUTMADA YULAFIN YERİNİ NEREDEYSE BAŞKA HİÇ BİR BESİN TUTAMAZ. SABAH YULAF , SÜT VE MEYVE KARIŞIMI İLE YAPACAĞINIZ SAĞLIKLI BİR KAHVALTI TÜM GÜN TOKLUĞUNUZA YARDIMCI OLACAKTIR. 

ERTELEMEYİN , HAREKETE GEÇİN , UNUTMAYIN ÇABANIZ YALNIZCA KENDİ SAĞLINIZA YATIRIM OLACAK , ÇOK DAHA İYİ HİSSEDECEKSİNİZ. 

0yorum