SONBAHARIN TURUNCU GÜZELİ CENNET HURMASITURUNCU RENK ENERJİSİ DİYE BİR ŞEY DAHA ÖNCE MUTLAKA DUYMUŞSUNUZDUR , MERAK, MUTLULUK ,HEVES , YARATICILIK,  BAŞARI , CESARET VE ENERJİK OLMAYI DA TEMSİL EDER , SAĞLADIKLARI ASLINA BAKARSANIZ TAM DA DİYET SÜREÇLERİNDE İSTEDİĞİMİZ VE İHTİYACIMIZ OLAN  ŞEYLER. 

DOĞANIN BİZE SUNDUĞU NİMETLER DE ADETA RENK PALETİ, TIPKI GÖRSELDEKİ CANLI TURUNCU RENGE SAHİP CENNET HURMASI MEYVESİ GİBİ ,  HEM ŞEKERLİ LEZZETİ HEM DE İÇERİĞİNDEKİ, A VİTAMİNİ, B GRUBU  VİTAMİNLER, C VİTAMİNİ VE POSA  SEBEBİ İLE  VAZGEÇİLMEZ BİR MEYVE. LUTEİN VE ZEAKSANTİN GİNİ ANTİOKSİDANLAR İÇERMEKTE,  BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEYE YARDIMCI,  GÖRME SAĞLIĞINI OLUMLU ETKİLEMEK İLE BİRLİKTE KATARAKT VE SARI NOKTA GİBİ GÖZ HASTALIKLARININ GELİŞİMİNİ ÖNLEMEDE YARDIMCI , GLOKOM VE GECE KÖRLÜĞÜ GİBİ RAHATSIZLIKLARIN OLUMSUZ ETKİSİNDEN KORUYUCU , İÇERİĞİNDEKİ B6 SAYESİNDE VÜCUTTAKİ PROTEİN METABOLİZMASINI OLUMLU ETKİLEMEKTE, GAZ,KABIZLIK VE ŞİŞKİNLİK ŞİKAYETLERİNİ GİDERMEYE YARDIMCI OLMAKTADIR. HER BİR CENNET HURMASI MEYVESİNDE YAKLAŞIK 6 G LİF BULUNMAKTADIR.  

BUNCA FAYDASI BULUNAN BU LEZİZ MEYVEYİ SOFRANIZA BULUNDURMAMAK   OLMAZ , ÖZELLİKLE TATLI KRİZİ YAŞADIĞINIZ GÜNLERDE İÇERİSİNE YOĞURT TARÇIN VE KAKAO EKLEYEREK ADETA BİR MEYVELİ PUDİNG GİBİ DE TÜKETEBİLİRSİNİZ . YALNIZ ŞEKER İÇERİĞİNDEN DOLAYI GÜNDE 1 ADET TÜKETMEK YETERLİ OLACAKTIR. 

 

0yorum